Om oss

Vi som är Uppsala Teknikprojektering är:


Jonas Zaar

 

Uppdragsledare elprojektering
16 års branscherfarenhet av el och teleprojektering
Projekterar kraft, belysning, tele.

Specialisering:
Totalentreprenader, 3D-projektering, belysningsdesign, vård och bostadsprojektering

Kontakt:
jonas@utpab.se
0700 – 74 40 15

 

Henrik Jansson

Henrik

Elingenjör
20 års branscherfarenhet av el och teleprojektering
Projekterar kraft, belysning, tele, gör besiktningar, utredningar och kalkyler.

Specialisering:
Bostäder, totalentreprenader, statusbesiktningar och inventeringar.
Intelligenta fastigheter, energieffektivisering, kulturhistoriska byggnader.

Kontakt:
henrik@utpab.se
0700 – 74 40 17

 

Michael Gaevert

El och teleprojektör
9 års branscherfarenhet av el och teleprojektering
Projekterar kraft, belysning, tele.

Specialisering:
Cad, 3D-projektering, bostadsprojektering, kontorsfastigheter, skolor.

Kontakt:
michael@utpab.se
0700 – 74 43 03

 

Johan Blomqvist

Uppdragsledare elprojektering.

16 års branscherfarenhet av el och teleprojektering
Projekterar kraft, belysning, tele.

Kontakt:
johan@utpab.se
076 – 116 50 50

 

Jacob Nordqvist

Uppdragsledare elprojektering.

2 års branscherfarenhet av el och teleprojektering
10 års elinstallationserfarenhet.

Kontakt:
jacob@utpab.se
072-7350598

 

Benny Mellwing

Konstruktör el och tele

4 års branscherfarenhet av el och teleprojektering
Specialisering:
Belysningsberäkningar och 3D-projektering, visualiseringar.

Kontakt:
benny@utpab.se
0707-889386

 

Alexander Sandberg

Konstruktör el och tele

10 års elinstallationserfarenhet.

Kontakt:
alexander@utpab.se
073-624 09 88

____________________________________________

Uppsala Teknikprojektering AB
Axel Johanssons gata 6
SE-754 50 Uppsala